Intuitiivpedagoogika kursus Rakveres
Intuitiivpedagoogika kursus on ennekõike lapsevanema ja õpetaja isiksuse arengu tugi, keskendudes läbi erinevate tegevuste kehale ja häälele ning loomulikult koostööle nii iseenda kui ka teistega. Keskmes on kehapoolte koordinatsiooniharjutused, liikumine keha ja häälega ning mängud. Vaatluse all on ka helide kuulamine ja tajumine kandlel, tutvumine eesti rahvalauludega.
Lektorid:
Luc van Kessel NL/FI – liikumine, koordinatsiooni- ja tajuharjutused, mängud, hääle- ja lauluharjutused ning improvisatsioon.
Helle Suurlaht EE – helide ja kooskõlade tajumine kandlel, eesti rahvalaulud ja -tantsud.
Eelnev pillimänguoskus ei ole vajalik.
Kursus toimub inglise keeles ja tõlgitakse eesti keelde.
Hind 125 eurot.
Lisainfo ja registreerimine: luc.vankessel@dds.nl
Kursuse kirjeldus.
Intuitiivpedagoogikas on olulisel kohal intuitsioon. Mis on intuitsioon?
Intuitsioon - eriline anne - või on see midagi, mida on võimalik õppida? Mängulisus ja mäng elus.
Vanad käitumismustrid, millest tahaks lahti saada või lahti lasta - kuidas seda teha? Kusagil asuvad ka hirmud, mis ei lase meil muuta sisseõpitud kehamustreid. Kas ikkagi on võimalik oma kehaga töötades muuta vanu käitumismustreid?
Töö intuitiivpedagoogikas algab kehast. Intuitiivse mängu kaudu saab keha vanadest refleksidest üle. Mängides tekivad uued koostöised seosed keha vasaku ja parema poole, käte ja jalgade, vasaku ja parema ajupoolkera vahel. Uusi tähendusvarjundeid võivad saada ka tuttavad vastandid: valjult ja vaikselt, kiiresti ja aeglaselt jne.
Alguses võivad mõned vastandite harjutused näida võimatuna teostada, kuid keha õpib ja harjub üllatavalt kiiresti ning võtab uued tegutsemise viisid omaks. Harjutuste tegemist saadab toetav ja avatud õhkkond, milles on palju rõõmu ja vabadust. Vabadust olla mina ise, eksida ja avastada iseend nii seestpoolt kui väljastpoolt. Saada ise oma kehas liikuvaks annab võimaluse ja ka vabaduse selles elada ning ka oskuse seda edasi anda.
Harjutused kanneldega - mäng helidega - helide tunnetamine, tekitamine - helidega kõlapiltide maalimine, kus loojaks oled sina ise. Samuti oled sa kuulajaks, vaikuse tunnetamine tõstab helid erilisse seisusse. Sügaval tasandil lõõgastuses helide kuulamine on tervendava jõuga.
Neidsamu harjutusi saab õpetaja teha hiljem koos oma õpilastega klassiruumis nii nagu mina teen neid igapäevaselt Waldorfkoolis Läte. Eelkõige kasutan ma palju mänge, mis avab laste erinevad suhtlemistasandid, kus peatähelepanu on suunatud kehale, mitte peaga mõtlemisele.
IP meeskonna nimel,
Helle Suurlaht